Bejelentkezés
TENDER.SFF.HU

SFF

pályázat

Info

TENDER.SFF.HU
/599.palyazat.civil_szervezeteknek_szolgaltato_azokat_fejleszto_szervezetek_tamogatasa_tamop_5530802

Civil szervezeteknek szolgáltató, azokat fejlesztő szervezetek támogatása (TÁMOP-5.5.3/08/02) | SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső

SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkezelő portál ingyenes hírlevéllel, pályázatíró adatbázissal segédanyagokkal. Pályázatok, pályázati hírek, pályázatírók, új széchenyi terv

Legújabb twittek

Keresés
más szín:
más méret: 60% 70% 80% 90%
SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső
Pályázatok, pályázati hírek

Civil szervezeteknek szolgáltató, azokat fejlesztő szervezetek támogatása (TÁMOP-5.5.3/08/02)

ESZAlogo.JPG

Módosított benyújtási határidő: 2008. november 14.

A támogatás célja:

A hazai civil társadalom fejlettségi mutatói nagy szórást, aránytalanságot mutatnak. Létezik egy szűk elit rétege a hazai civil szektornak, amely birtokában van minden olyan korszerű tudáselemnek, amely révén képessé vált az érdekérvényesítésre, annak artikulációjára, a feladatok ellátáshoz szükséges források megszerzésére. Azonban a civil szervezetek túlnyomó többsége számos téren hátrányban van1.

E konstrukció a nonprofit szektor tevékenységi hatékonyságához, érdekérvényesítéséhez nélkülözhetetlen, a szervezetek számára ágazati specifikációtól függetlenül igénybe vehető szervezeti fejlesztést célozza.

A konstrukció közvetlen célja a formalizált civil szervezetek (továbbiakban: civil szervezetek) komplex szervezeti fejlesztése, megerősítése, működésének stabilizálása, illetve ezáltal képessé tétele a hazai és nemzetközi fejlesztési programokban való aktív részvételre.

A konstrukció keretében a szervezetfejlesztés és nonprofit menedzsment területén jártas, felkészült nonprofit szervezetek nyerhetnek támogatást arra, hogy a civil szervezetek számára komplex szervezetfejlesztési szolgáltatást nyújtsanak, illetve a stabil működéshez és a pályázási folyamatban való részvételhez kapcsolódó praktikus információkat adjanak át disszeminációs tevékenységük keretében.

A szervezetfejlesztés további célja a szervezeti irányító testület, a menedzsment, a tagság, az önkéntesek, a szimpatizánsok, a támogatók hatékony együttműködésének elősegítése, a civil szervezetek külső és belső kommunikációs, valamint forrásteremtő képességének fejlesztése.

A civil szervezetek fejlesztése hozzájárul az Új Magyarország Fejlesztési Terv és a hazai fejlesztési programok keretében megvalósuló fejlesztések végrehajtásába potenciálisan bekapcsolódni képes civil szervezetek számának növeléséhez – többek közt a hátrányos helyzetű kistérségekben -, amely által elérhető, hogy a civil szervezetek hatékonyan, a térségben jelentkező igényekre és specifikus problémákra reagálva nyújtsanak a későbbiekben szolgáltatásokat vagy hajtsanak végre programokat, ezáltal növeljék ügyfélkörük elégedettségét.

Jelen kiírás keretében csak olyan pályázatok igényelhetnek támogatást, amelyek a konvergencia régiók területén valósulnak meg.

A konstrukció közvetett célja a konzorciális együttműködések ösztönzésén keresztül a már működő szakmai támogatói rendszerek részvételének és működésük összehangolásának javítása. Ezért minden, a konzorciális partnerségen túli együttműködésnek az egyes projektek közötti összehangolt tevékenységek és egységes módszerek kialakítását kell célozniuk.

Kedvezményezettek köre:

Jelen pályázati kiírás keretében 2006. január1. előtt bejegyzett alábbi formalizált civil szervezetek (ld. fogalomtár) pályázhatnak Pályázóként:
- Egyéb egyesület (KSH 529)
- Egyéb alapítvány (KSH 569)

Jelen pályázati kiírás keretében 2007. október 1. előtt bejegyzett alábbi nonprofit szervezetek (ld. fogalomtár) vehetnek részt Konzorciumi partnerként:
- Egyéb egyesület (KSH 529)
- Egyéb alapítvány (KSH 569)
- Közhasznú társaság (KSH 57), illetve a 2007. július 1-jét követően átalakulással létrejövő közhasznú tevékenységet folytató nonprofit gazdasági társaságok, Kft., Zrt. (KSH 599)
A jelen pályázati kiírás keretében a fent felsorolt szervezetek konzorciumai is
benyújthatnak pályázatot, amelyhez konzorcium létrehozására irányuló együttműködési megállapodást kell kötni az útmutató 10. számú mellékletét képező megállapodás minta alapján.

Egy szervezet megyénként egy pályázatban vehet részt Pályázóként vagy Konzorciumi partnerként.

Egy szervezet legfeljebb egy pályázatban vehet részt Pályázóként, azonban Konzorciumi partnerként további pályázatokban is részt vehet.

Konzorciumi tagok száma projektenként legfeljebb öt lehet, Pályázóval együtt.

Támogatási feltételek / A támogatható tevékenységek köre:

A projekt megvalósításával összefüggő menedzsment és adminisztrációs tevékenység.
- A projekt előkészítő szakaszában (A projekt előkészítő szakasza a pályázati felhívás megjelenésének napjától a támogatási szerződésben rögzített projekt
megkezdésének napjáig)
o a megyében működő civil szervezetek általános jellemzőinek feltárása, helyzetének elemzése, fejlesztési igényeik előzetes felmérése.
o a projektben ténylegesen résztvevő célcsoport szervezetek toborzására és kiválasztására irányuló módszertan kidolgozása.
- A célcsoport toborzása, kiválasztása, valamint a kiválasztott szervezetekkel projektszerződés kötése (ld. Projektszerződés tartalmi elemei c. melléklet).
- A kiválasztott szervezetek komplex szervezetfejlesztése, azon belül:
o a fejlesztéshez kapcsolódóan szervezeti átvilágítást és környezeti elemzést követően diagnózis készítése;
o elkészített diagnózis alapján fejlesztéshez kapcsolódóan fejlesztési tervek kidolgozása;
o a fejlesztési tervben meghatározott beavatkozások végrehajtása, különösen
a szervezetek cél szerinti tevékenységének és működtetésének általános
fejlesztési területeire vonatkozó, valamint jogi, közhasznúsági, pénzügyi, adózási, könyvviteli, informatikai, hálózatépítési, kommunikációs stb. területeket érintő csoportos és egyéni módszerekkel történő fejlesztés, műhelymunka, tanácsadás, tréningek és képzések szervezése és lebonyolítása (ld. Nonprofit szervezetek fejlesztése és Nonprofit szervezeti menedzsment területek c. mellékletek). A tréningek és képzések estében
a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény és végrehajtási
rendelete szerint kell eljárni;
o a fejlesztés hatékonyságának, eredményének mérésére, értékelésére vonatkozó nyomonkövetési terv kidolgozása és végrehajtása.
- Képzésekhez és tréningekhez szükséges segédanyagok, tananyagok kidolgozása, amennyiben szükséges.

- Képzési programok akkreditációja/minősítése.

- A szervezetfejlesztési szolgáltatásban részesülő civil szervezetekkel kapcsolatos tevékenységek a projekt megvalósítás és a fenntartási időszak alatti nyomonkövetését szolgáló elektronikus adatbázisok fejlesztése.
- A Pályázó honlapjának főoldaláról elérhető internetes felület létrehozása, fejlesztése.
- A projekt minőségbiztosítási rendszerének kialakítása és alkalmazása.
- A hatékony konzorciális együttműködés biztosítása érdekében például rendszeres találkozók, illetve műhelymunka szervezése és megvalósítása.
- A projekt megvalósítása alatti tapasztalatokat, módszereket, gyakorlati ötleteket tartalmazó elektronikus és/vagy nyomtatott formában megjelenő szakmai kiadványok, hírlevek készítése és terjesztése.
- A projekt kommunikációs tervének elkészítése és az abban meghatározottak megvalósítása.
- Kötelező nyilvánosság biztosítása.

Támogatás mértéke (%): 100

Támogatás minimum összege: 25 000 000.- HUF

Támogatás maximum összege: 50 000 000.- HUF

Kiíró szervezet:

Neve: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Címe: 1133 Budapest, Pozsonyi út 56.
Tel.: (1) 237-4400
Honlap: www.nfu.hu
E-mail: [email protected]

Közreműködő szervezet:

ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht.
1385 Budapest, Postafiók 818.

Pályázati dokumentáció