Bejelentkezés
TENDER.SFF.HU

SFF

pályázat

Info

TENDER.SFF.HU
/2881.palyazat.palyazati_felhivas_phd_doktori_kepzesre

Pályázati felhívás PhD doktori képzésre | SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső

SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkezelő portál ingyenes hírlevéllel, pályázatíró adatbázissal segédanyagokkal. Pályázatok, pályázati hírek, pályázatírók, új széchenyi terv

Legújabb twittek

Keresés
más szín:
más méret: 60% 70% 80% 90%
SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső
Pályázatok, pályázati hírek

Pályázati felhívás PhD doktori képzésre

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem

A pályázat benyújtásának határideje 2009. április 1-e

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektora 2009. január 15-én pályázatot hirdetett doktori (PhD) képzésben való részvételre, a 2009‑ben kezdődő tanulmányi időszakra. A ZMNE a Magyar Akkreditációs Bizottság által el­ismert tudományágakban, szervezett képzést követő fokozatszerzési eljárás alapján, tudományos fokozatként a nemzetközi ekviva­lencia feltételeknek megfelelő doktori (PhD) fokozatot ítélhet oda.

A doktori fokozat egy adott tudományszak magas színvonalú ismeretét, annak új eredményekkel gazdagító művelését és az önálló kutatómunkára való alkalmasságot tanúsítja. A szervezett képzés és az egyéni felkészülés oktatási illetve kutatási kereteit az akkreditált doktori iskolák jelentik. A képzés célja a doktori (PhD) fokozathoz szükséges tudásszint és alapvető kutatói gyakorlat megszerzésének elősegítése, a tudományos kutatói utánpótlás biztosítása. A doktori fokozat megszerzéséhez szükséges tudásszint elérhető szervezett állami ösztöndíjas képzésben, szervezett költségtérítéses képzésben és egyéni költségtérítéses felkészüléssel. Mindhárom képzési forma 36 hónap időtartamú, mely során 180 kreditpont gyűjtendő össze.

Egyéni felkészülésre legalább ötéves tudományos kutatói tevékenységgel rendelkező oktatók, kutatók pályázhatnak, ha saját érdemi tudományos eredményt és publikációs tevékenységet tudnak igazolni.

A képzésben való részvétel feltételei:

a felvételi pályázat benyújtása;
az akkreditált doktori iskola és a tudományszak vezetőjének befogadó nyilatkozata;
a felvételi bizottság meghallgatáson alapuló támogató javaslata;
a doktori iskola javaslata és az Egyetemi Doktori Tanács döntése a felvételről;
a képzés és a kutatás pénzügyi forrásainak megléte.

A ZMNE doktori iskoláiról és tudomány­szakjairól az egyetem honlapján, a Tudományos élet rovatban, illetve a doktori iskolák (Hadtudományi Doktori Iskola, Katonai Műszaki Doktori Iskola) oldalain lehet részletesen tájékozódni.

Szervezett doktori képzésre és egyéni felkészülésre történő jelentkezést az egyetem Doktori Szabályzatának mellékletében meghatározott jelentkezési lapon, a Felvételi tájékoztatóban meghirdetett módon és határidőig a Tudományszervező Központba kell benyújtani.

A hivatásos állományú pályázó a meghirdetett doktori képzésre történő jelentkezésének tényét szolgálati elöljárójának köteles írásban bejelenteni. A bejelentéshez kérelem is csatolható, amelyben a jelentkező kérheti teljes idős (nappali tagozatos) képzési formában történő részvételét a doktori képzésben, illetve képzési költségeinek megtérít­ését. Teljes idős (nappali tagozatos) doktori képzésben való részvételre hivatásos állományú pályázó akkor javasolható, ha a pályázó által választott kutatási téma kidolgozását javaslattevője támogatja. A képzéssel összefüggő költségek megtérítésére a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró, illetve az állományilletékes vezető tanulmányi szerződést köthet a PhD hallgatóval. A tanulmányi szerződést a beiskolázási határozattal egyidejű­leg az illetékes személyügyi szervek készítik elő. A nem nappali tagozatos képzési formában részt vevők esetében a képzési költségek megtérítését tanulmányi szerződés alapján az állományilletékes parancsnok engedélyezheti. Nem hivatásos állományú pályázók - amennyiben a felvételi tájékoztatóban államilag finanszírozott képzési keret is meghirdetésre kerül - szintén jelentkezhetnek nappali képzésre.

A doktori képzésre pályázónak minden esetben igazolnia kell a mesterképzésben, vagy az azzal egyenértékű egyetemi képzésben szerzett végzettségét és szakképzettségét, továbbá legalább egy világnyelvből államilag elismert középfokú C típusú, vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga meglétét. A pályázónak fel kell mutatnia eddigi tudományos kutatási, illetve diákköri eredményeit, valamint publikációs tevékenységét. Szervezett doktori képzésben a doktori iskolák által meghirdetett témákra lehet, míg az egyéni felkészülési formában megengedett a meg nem hirdetett, de a pályázó által már megkezdett kutatási témára történő jelentkezés, amennyiben az adott témában jártas témavezető az Egyetemi Doktori Tanács jóváhagyásával vállalja a doktori kutatómunka vezetését.

A hivatásos állományú katona a nappali tagozatú doktori képzésre a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú katonák jogállásáról szóló 2001. évi XCV. törvény (Hjt.) 48. § (1) bekezdés d) pontja, az 50. § (2) bekezdés a) pontja, a 80. § (1) bekezdése, továbbá a honvédelmi és belügyi ágazat hivatásos állományú tagjai doktori képzésben történő részvételének egyes szabályairól szóló 13/2001. (V.30.) HM-BM együttes rendelet 6. §-a és a 7. § (1) bekezdése és a 14. § (1) bekezdése alapján iskolázható be. Részidős (levelező tagozatos) képzés esetén a Hjt. 52. § (3) bekezdése és a 80. § (1) bekezdése, továbbá a honvédelmi és belügyi ágazat hivatásos állományú tagjai doktori képzésben történő részvételének egyes szabályairól szóló 13/2001. (V. 30.) HM-BM együttes rendelet 5. § (4)-(5) bekezdései és a 11. § az irányadók. Valamennyi képzési formában a Hjt. 3. sz. mellékletében és a 10/2002. (III.5.) HM rendelet 1. sz. mellékletében foglalt munkáltatói jogkörök a meghatározóak.

A jelentkezési laphoz csatolni kell:

a) az illetékes elöljáró véleményét és javaslatát a képzésben történő részvételre (csak a HM, IRM, és nemzetbiztonsági szolgálatok állományába tartozók esetében);
b) részletes szakmai önéletrajzot;
c) végzős hallgatók esetében a leckekönyv(ek), diplomával rendelkezők a mesterképzésben, vagy azzal egyenértékű egyetemi képzésben szerzett oklevele(k) közjegyzővel (hivatásos és szerződéses állományú esetén a szervezet személyügyével) hitelesített másolatát, külföldön szerzett egyetemi diploma esetén annak honosítását;
d) a nyelvismeretet igazoló bizonyítvány(ok)
c) pont szerint hitelesített másolatát;
e) a tudományos publikációk jegyzékét és a publikációk különlenyomatait, másolatait;
f) a témavezető által meghirdetett, illetve egyéni felkészülők esetében a témavezetővel egyeztetett és a Doktori Tanács (a továbbiakban: DT) felé elfogadásra javasolt kutatási tématervet;
g) a felvételi eljárási díj befizetésének igazolását;
h) a nem HM, IRM, illetve nemzetbiztonsági szolgálatok állományba tartozók esetében érvényes erkölcsi bizonyítványt;
i) a költségtérítéses képzési formára történő jelentkezés esetében a költségek térítését vállaló munkáltatói vagy egyéni hivatalos nyilatkozatot.

A pályázatokat a rendszeresített jelentkezési lapon, a ZMNE rektorának címezve, a szolgálati út betartásával[1] postai úton, vagy a ZMNE ügyvitelén keresztül ¾ a honvédelmi miniszter, valamint az igazságügyi és rendészeti miniszter 13/2001. (V. 30.) HM-BM együttes rendelete a honvédelmi és a belügyi ágazat hivatásos állományú tagjai doktori képzésben történő részvé­telének egyes szabályairól szóló jogszabály hatálya alá tartozó jelentkezőknek az ott meghatározott módon ¾ kell a ZMNE Tudományszervező Központba (H-1101 Budapest, Hungária krt. 9-11., Tel: +36 1 432-9019; HM 29-022) eljuttatni. A pályázatot tartalmazó borítékra a "Pályázat doktori (PhD) képzésre" megjegyzést kell feltüntetni. A pályázat benyújtásának határideje 2009. április 1-e.

A pályázati kiírásban meghatározott feltételeket teljesítő jelentkezőket a doktori iskolák vezetői 2009. május 25–29 között felvételi meghallgatásra hívják be. A felvételi meghallgatás célja a jelentkező habitusának, eddigi tudományos tevékenységének, nyelvismeretének és a kutatandó témával kapcsolatos elképzeléseinek megismerése. A habitusvizsgálat során a jelöltnek bizonyítania kell, hogy a megpályázott kutatási téma tudo­mányágában átfogó ismeretekkel, míg tudományszakában mélyreható ismere­tekkel rendelkezik. A felvételi bizottság véleményt formál a pályázók alkalmasságáról, és azt sorrend megállapításával továbbítja az Egyetemi Doktori Tanácshoz. Az EDT 2009. jú­nius 23-án dönt a pá­lyázó felvételéről, vagy kérelmének elutasításáról. A felvételi döntésről a pályázók 2009. július 31‑ig levélben értesítést kapnak.

A pótfelvételi időpontja 2009. augusztus 27-e. A pótfelvételire, a teljes pályázati anyag benyújtásával, 2009. augusztus 19-ig lehet jelentkezni a megadott címen és formában azoknak, akik igazolható és méltányolható okból a rendes felvételi időpontjáig pályázatukat nem tudták benyújtani. A 13/2001. (V. 30.) HM-BM együttes rendelet hatálya alá eső pályázók a rendeletben foglaltak szerint pályázhatnak.

A doktori képzésre történő jelentkezés díja 9000 Ft. A képzés díjainak számítása a köztisztviselői illetményalaphoz (KIA) igazított. Ennek megfelelően a képzési költségek a köztisztviselői illetményalap változásának mértékében évente módosulhatnak. A képzési költségek 2009-ben:

a) teljes idős (nappali tagozatos) önköltséges képzési formánál: 44 KIA;
b) részidős (levelező tagozatos) önköltséges képzési formánál: 7,4 KIA;
c) egyéni felkészüléses formánál: 4,35 KIA.

Teljes idős (nappali) ösztöndíjas képzésben részt vevő hivatásos állományú doktoran­dusz képzési költségei megtérítésére a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró tanulmányi szerződést köthet. Amennyi­ben a doktorandusz tanulmányait más képzési formában folytatja, a képzési költségek megtérítésére a kötelezettséget vállalónak erről hivatalos nyilatkozatot kell benyújtania. Részidős (levelező) képzésben részt vevő hivatásos állományú dok­torandusz részére a képzési költségek megtérítését kérelmére a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró, vagy az állományilletékes parancsnok vállalhat kötelezettséget.

A doktori képzésért felelős szervek és vezetők

(1) Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Doktori Tanácsa

Elnök: Dr. habil. Ujj András, egyetemi docens
( (+36-1) 432-9004; HM 29-004

(2) ZMNE Tudományszervező Központ
Igazgató: Dr. Kállai Attila, egyetemi adjunktus
( (+36-1) 432-9238; HM 29-022
(3) Hadtudományi Doktori Iskola
Mb. vezető: Prof. Dr. Bodrogi László
( (+36-1) 432-9065; HM 29-166
(4) Katonai Műszaki Doktori Iskola
Vezető: Prof. Dr. Solymosi József
( (+36-1) 432-9062; HM 29-037

[1] A szolgálati út betartása kizárólag a Magyar Honvédségtől, a nemzetbiztonsági szolgálatoktól és a rendvédelmi szervektől pályázó hivatásos állományúakra vonatkozik.