Bejelentkezés
TENDER.SFF.HU

SFF

pályázat

Info

TENDER.SFF.HU
/2506.palyazat.az_egyetemek_nemzetkozi_egyuttmukodesevel_megvalosulo_felsooktatasi_reform_dg_eac0109

Az egyetemek nemzetközi együttműködésével megvalósuló felsőoktatási reform / DG EAC/01/09 | SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső

SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkezelő portál ingyenes hírlevéllel, pályázatíró adatbázissal segédanyagokkal. Pályázatok, pályázati hírek, pályázatírók, új széchenyi terv

Legújabb twittek

Keresés
más szín:
más méret: 60% 70% 80% 90%
SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső
Pályázatok, pályázati hírek

Az egyetemek nemzetközi együttműködésével megvalósuló felsőoktatási reform / DG EAC/01/09

logo_education.jpg

A pályázatokat legkésőbb 2009. április 28-ig kell benyújtani

1. CÉLKITŰZÉSEK ÉS LEÍRÁS
A Tempus program a 2007-2013 időszakot felölelő negyedik szakasszal folytatódik.
A program általános célja, hogy a felsőoktatás területén hozzájáruljon az együttműködés ösztönzéséhez az Európai Unió tagállamai és a környező térségben található partnerországok között. A program elsősorban a lisszaboni menetrendből és a bolognai folyamatból következő EU-s felsőoktatási fejlesztésekhez történő önkéntes konvergenciát segít előmozdítani.
A Tempus-program az EU tagállamaiban, illetve a partnerországokban található felsőoktatási intézmények, hatóságok és szervezetek közötti többoldalú együttműködést segíti elő, és a felsőoktatás modernizációjára és reformjára összpontosít.
A nemzeti projekteknek igazodniuk kell a nemzeti prioritásokhoz, amelyeket az Európai Bizottság küldöttségei és a partnerországok illetékes hatóságai szoros párbeszéd eredményeként határoznak meg. A több országot érintő projekteknek összhangban kell lenniük azokkal a regionális prioritásokkal, amelyeket az EU felsőoktatásra vonatkozó modernizációs menetrendje alapján határoztak meg, továbbá a Bizottság szomszédos országokat, Közép-Ázsiát és az uniós csatlakozás előtt álló országokat érintő stratégiai dokumentumaiban meghatározott prioritásokkal.
A Tempus-program e pályázati felhívásának keretében történő együttműködés két fő eszköze a következő:
- közös projektek: olyan alulról jövő kezdeményezésen alapuló projektek, amelyek célja az intézményi (egyetemi) szintű modernizáció és reform. A közös projektek célja az egyetemi tananyag és a felsőoktatás irányításának modernizálása az EU és a partnerországok egyetemei, szervezetei és intézményei - és ahol szükséges, a partnerországok jogalanyai - közötti tudásátadás révén,
- strukturális intézkedések: olyan projektek, melyek célja, hogy hozzájáruljanak a partnerországok felsőoktatási rendszerének fejlesztéséhez és reformjához, javítsák azok minőségét és alkalmazhatóságát, valamint jobban lépést tartsanak az uniós fejleményekkel. A strukturális intézkedések a felsőoktatási rendszerek strukturális reformjának támogatását célzó beavatkozásokat és a nemzeti szintű stratégiai keret kidolgozását érintik.

2. TÁMOGATÁSRA JOGOSULT PÁLYÁZÓK
A Tempus-programban részvételre jogosult intézmények felsőoktatási intézményeket és szervezeteket, valamint olyan nem tudományos tevékenységgel foglalkozó intézményeket és szervezeteket foglalnak magukban, mint a nem kormányzati szervezetek, vállalatok, a különféle iparágak, illetve a hatóságok.
Ezeknek az intézményeknek és szervezeteknek a támogatásra jogosult következő négy országcsoport valamelyikében kell székhellyel rendelkezniük:
- az Európai Unió 27 tagállama,
- a nyugat-balkáni régió 6 országa: Albánia, Bosznia és Hercegovina, Horvátország, Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság, Montenegró és Szerbia, valamint az ENSZ BT 1244/99. határozatában foglaltak szerinti Koszovó,
- az Európai Unió déli és keleti szomszédos területén található 15 ország: Algéria, Egyiptom, Izrael, Jordánia, Libanon, Marokkó, a palesztin megszállt területek, Szíria, Tunézia, Örményország, Azerbajdzsán, Belarusz, Grúzia, Moldova és Ukrajna,
- az Orosz Föderáció,
- 5 közép-ázsiai köztársaság: Kazahsztán, Kirgizisztán, Tádzsikisztán, Türkmenisztán és Üzbegisztán.

3. KÖLTSÉGVETÉS ÉS A PROJEKT FUTAMIDEJE
A projektek társfinanszírozására előirányzott teljes költségvetés 53 millió euró.
A Bizottság pénzügyi támogatása nem haladhatja meg a teljes támogatható közvetlen költségek 90%-át.
A közös projektek, valamint a strukturális intézkedések esetében egyaránt a támogatás minimális összege 500 000 euró. A támogatás maximális összege 1 500 000 euró. Koszovó (Az ENSZ BT 1244/99. számú határozata értelmében.), Montenegro és az öt közép-ázsiai ország esetében mindkét projekttípusnál a támogatás minimális összege 300 000 euró. A projektek maximális futamideje 36 hónap.

4. HATÁRIDŐ
A közös projektekre és a strukturális intézkedésekre vonatkozó pályázatokat legkésőbb 2009. április 28. 16.00 óráig (közép-európai nyári időszámítás szerint) kell benyújtani.

5. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
A pályázati felhívás teljes szövege és a pályázati űrlapok az alábbi weboldalról tölthetők le: ec.europa.eu/tempus
A pályázatoknak meg kell felelniük a felhívás teljes szövegében meghatározott követelményeknek, és a weboldalon megadott űrlapokon kell őket benyújtani.