Bejelentkezés
TENDER.SFF.HU

SFF

pályázat

Info

TENDER.SFF.HU
/2359.palyazat.parbeszedek_palyazati_felhivas_a_kulturak_kozotti_parbeszed_jo_gyakorlatainak_terjesztesere

Párbeszédek - pályázati felhívás a kultúrák közötti párbeszéd jó gyakorlatainak terjesztésére | SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső

SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkezelő portál ingyenes hírlevéllel, pályázatíró adatbázissal segédanyagokkal. Pályázatok, pályázati hírek, pályázatírók, új széchenyi terv

Legújabb twittek

Keresés
más szín:
más méret: 60% 70% 80% 90%
SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső
Pályázatok, pályázati hírek

Párbeszédek - pályázati felhívás a kultúrák közötti párbeszéd jó gyakorlatainak terjesztésére

Kultúrpont

A pályázat beadási határideje 2009. február 12.

A KultúrPont Iroda A kultúrák közötti párbeszéd európai éve folytatásaként pályázatot ír ki jó gyakorlatok elterjesztésére. Már megvalósult, más hazai helyszínre átültethető kezdeményezéseket várunk.

A pályázatra olyan kulturális és civil szervezetek, személyek vagy helyi közösségek már megvalósult, részletesen kidolgozott koncepcióval rendelkező jó gyakorlatait, azaz kezdeményezéseit várjuk, amelyek elindítják vagy támogatják a kulturális párbeszédet, és/vagy hozzájárulnak az interkulturális kompetenciák fejlesztéséhez.

A kezdeményezés olyan társadalmi csoportok együttműködését kell, hogy elősegítése, amelyek eltérő kulturális (vallási, nemzetiségi, érdeklődési, műveltségbeli, életkori vagy vagyoni) háttérrel rendelkeznek. A kezdeményezésnek összhangban kell állnia az Európai Unió A kultúrák közötti párbeszéd európai éve - 2008 céljaival, és az alábbi területek valamelyikéhez kell kapcsolódnia: kultúra és média, oktatás, migráció, kisebbségek, többnyelvűség, vallás, munkahely vagy ifjúság. Ezenfelül szükséges, hogy a kezdeményezés az ország több pontján értelmezhető és megvalósítható legyen. "Train the trainer"- jellegű kezdeményezéseket is várunk, azaz olyan képzések támogatására is van lehetőség, ahol a kiképzett szakemberek képesek lesznek további rendezvények megvalósítására is. Előnyt élvez az a kezdeményezés, amely a know-how terjesztéséhez maga is hozzá tud járulni, továbbá ha innovatív, ha hosszú távon önfenntartóvá válik, ha az európai uniós csatlakozás 5. évfordulóját programjába illeszti, valamint ha eredményeit a célcsoportokon felül szélesebb társadalmi kör is élvezi.

Támogatott tevékenységi körök: eltérő kulturális hátterű csoportok tagjainak aktív részvételével megvalósuló események:
- oktatási programok (pl. órák, iskolai tevékenységek),
- lakossági fórumok,
- kerekasztal-beszélgetések,
- kulturális események,
- klubok, networking szervezése,
- helytörténeti tevékenység,
- település-szépítő akciók,
- audiovizuális tartalmak létrehozása, terjesztése stb.

A pályázatban olyan mikroprojektek (azaz jelképes összegből megvalósítható projektek) támogathatóak, amelyek
- innovatívak,
- eredményük multiplikáló, tovagyűrűző hatást indukál,
- láthatóvá teszik az európai értékeket,
- elősegítik a kulturális sokszínűség megőrzését a hétköznapokban is,
- elősegítik a párbeszédet az eltérő kulturális hátterű csoportok között, és
- eredményeiket nem csak a létrehozó csoportok, hanem szélesebb társadalmi kör is élvezi.

A pályázat kiírója vállalja, hogy a pályázaton kiválasztott 3-4 kezdeményezést a pályázókkal együttműködve az ország 2-3 pontján megvalósítja. A kezdeményezések nem közvetlen anyagi támogatást (pénzösszeget) kapnak, hanem a megvalósításhoz szükséges szolgáltatásokat és szakmai támogatást kapják meg.

Az űrlapot (letölthető a www.kulturpont.hu oldalról) magyar nyelven kitöltve, e-mailen kérjük beküldeni, a [email protected] címre.
A pályázat beadási határideje 2009. február 12.

A nyertes pályázatok kihirdetése: várhatóan 2009. február utolsó hetében.
A megvalósítás időpontja: 2009. február vége és június vége között.

Legfontosabb gyakorlati kérdések
1. Ki pályázhat?
Szervezet vagy magánszemély, aki már megvalósított egy terjesztésre érdemes és alkalmas, a témához illő rendezvényt.
2. Mi számít jó ötletnek?
Ha eltérő kulturális hátterű (részletesen ld. a kiírás kategóriáit) csoportok bevonására vagy bemutatására kerül sor, vagy ezek párbeszédbe lépnek egymással. Az is cél, hogy a célközönség fejlessze interkulturális ismereteit, azaz olyan ismeretekhez és készségekhez jusson, amelyek birtokában hatékonyabban fog együttműködni a jövőben eltérő hátterű emberekkel.
3. Mi lesz a pályázat eredménye?
A beadott pályázatok közül (erőforrás-igénytől és színvonaltól függően) 3-4-et választunk ki, amelyeket a lehetőségek tükrében várhatóan 2-3 helyszínen valósítunk meg.
4. Mik voltak A kultúrák közötti párbeszéd európai éve - 2008 céljai?
A kultúrák közötti párbeszéd európai éve - 2008 célja volt, hogy elősegítse egymás kölcsönös megértését, közelebb hozza egymáshoz Európa polgárait, az Európában élő népek kulturális sokféleségén keresztül hirdesse az európaiság eszméjét, és törekedjen az európai összetartozás érzésének megerősítésére. Az eseménysorozat nyolc témakörön keresztül - kultúra és média, oktatás és tudomány, migráció, kisebbségek, többnyelvűség, vallás, munkahely és ifjúság - kívánta elősegíteni egymás jobb megismerését, a kölcsönös megértést és a békésebb egymás mellett élést. Arra buzdítja a kontinens lakóit, hogy használják ki az Európa kulturális örökségéből és jelenéből származó előnyöket, és tanuljanak a különböző kultúrák hagyományaiból.