Bejelentkezés
TENDER.SFF.HU

SFF

pályázat

Info

TENDER.SFF.HU
/2045.palyazat.foglalkoztatas_tamogatasa_egeszsegugyi_intezmenyek_szamara_tamop_624a081kmr

Foglalkoztatás támogatása egészségügyi intézmények számára (TAMOP-6.2.4/A/08/1/KMR) | SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső

SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkezelő portál ingyenes hírlevéllel, pályázatíró adatbázissal segédanyagokkal. Pályázatok, pályázati hírek, pályázatírók, új széchenyi terv

Legújabb twittek

Keresés
más szín:
más méret: 60% 70% 80% 90%
SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső
Pályázatok, pályázati hírek

Foglalkoztatás támogatása egészségügyi intézmények számára (TAMOP-6.2.4/A/08/1/KMR)

Strukturális Alapok Programiroda

A pályázatok benyújtása 2009. március 02-tól 2009. június 02-ig lehetséges

Támogatás célja:

Az egészségügyi ellátórendszer szerkezetátalakítása, a fekvőbeteg ellátás közel 10%-os kapacitáscsökkenése több ezer egészségügyben dolgozót érint. Az átszervezések és a funkcióváltások, intézményi összevonások következtében kialakuló humán kapacitástöbbletet át kell irányítani azokba az intézményekbe, ahol hiányzó szakorvosi, szakdolgozói kapacitásokat regisztrált az ágazat, vagy ott a hiány rövidesen várható.
Ezt a célt elősegítheti egy olyan középtávú, foglalkoztatást támogató program elindítása, amely a felszabaduló kapacitást befogadó intézményeknek nyújt átmeneti bértámogatást a hiányzó vagy az új funkciókhoz illeszkedő orvosi, szakdolgozói kapacitások biztosítása érdekében. A pályázat célja a foglalkoztatás támogatása mellett olyan, a nemzetközi gyakorlatban bevált team formában végzett ellátási szolgáltatások bevezetése, amellyel elérhető a gyógyítás betegközpontúságának erősítése és a gyógyítás hatékonyságának növelése.

Kedvezményezettek köre:

Jelen pályázati kiírás keretében pályázhatnak közfinanszírozott egészségügyi szakellátást végző járó- és/vagy fekvőbeteg-szakellátó intézmények különös tekintettel az egészségügyi ellátórendszer fejlesztéséről szóló 2006. évi CXXXII. törvényben meghatározott súlyponti kórházakra, valamint otthoni szakellátást nyújtó szolgálatok és a házi orvosi szolgálatok az alábbi KSH besorolással:

־ Központi költségvetési szerv és intézménye (31)
־ Helyi önkormányzat által felügyelt költségvetési szerv (322)
־ Egyház, egyházi intézmény (55)
־ Közhasznú társaság (57) illetve ennek átalakításával, vagy alapítással 2007. július 1-je után létrejövő non-profit gazdasági társaság (KSH besorolása megegyezik a Kft. KSH kódjával)
־ Alapítvány (56)
־ Egyéb, jogi személyiségű non-profit szervezet (59)
־ Korlátolt felelősségű társaság (113)
־ Részvénytársaság (114)
־ Betéti társaság (212)

A jelen pályázati kiírás keretében konzorciumok nem pályázhatnak.

Támogatási feltételek / A támogatható tevékenységek köre:

1) Foglalkoztatás támogatása

A pályázat keretein belül igényelhető támogatások:

1.1. Az egészségügyi intézménynél alkalmazni kívánt orvos, egészségügyi szakdolgozó foglalkoztatásának támogatása különösen az alábbi hiányszakmának minősülő körben:
- szakdolgozói területen: onkológiai szakápoló, pszichiátriai szakápoló, rehabilitációs tevékenység terapeuta, hospice szakápoló, körzeti közösségi szakápoló, felnőtt aneszteziológiai és intenzív szakápoló, gyermek aneszteziológiai és intenzív szakápoló, mentőápoló, műtéti asszisztens, radiográfus, képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens, geriátriai szakápoló, gyógytornász.
- szakorvosi területen: rehabilitáció, onkológia, geriátria, sürgősségi ellátás, patológia, pszichiátria.

A pályázók a fent felsoroltakon kívül más olyan szakterületre is igényelhetnek támogatást, amely az adott intézményben hiányszakmának minősül.

1.2. A járó- és fekvőbeteg szakellátó intézményeken belül működő ún. mobil team (pl: hospice/palliatív-, diabetes-, decubitus-, rehabilitációs, geriátriai, légzőszervi, haemophilia- team, stb.) humán erőforrás állománya foglalkoztatásának támogatása, és ezen túl a teamen belül az egészségügyi szakellátáshoz kapcsolódó, közvetlenül a betegellátásban résztvevő egyéb, nem egészségügyi végzettségű szakemberek (pl: pszichológus, mentálhigiénikus, szociális munkás, szociális asszisztens) foglalkoztatásának támogatása.

Egy mobil teamnek minimum 3 főből kell állnia és egy pályázó intézmény/szervezet több mobil team felállítására is igényelhet támogatást.

A foglalkoztató intézmény a pályázat keretein belül alkalmazni kívánt munkavállalót munkaviszonyban, szabadfoglalkozás keretében egyéni egészségügyi vállalkozóként, társas vállalkozás tagjaként, közalkalmazottként foglalkoztathatja.

A pályázó intézménynek nyilatkoznia kell a pályázatában, hogy a támogatásból foglalkoztatandó személyt, kivéve a GYED-ről visszatérőket, a támogatott foglalkoztatást megelőző 3 hónapban nem alkalmazta és nem áll vele szerződésben, továbbá arról, hogy a foglalkoztatási célú támogatásban részesülő munkaerő (mind alkalmazotti, mind vállalkozási jogviszonyban álló) kizárólag közfinanszírozott egészségügyi ellátás nyújtásában vesz részt.

A pályázó intézménynek szintén nyilatkoznia kell arról, hogy az általa foglalkoztatni kívánt munkaerő a pályázat benyújtását megelőző 6 hónapon keresztül nem volt súlyponti kórház alkalmazottja, vagy nem állt azzal szerződéses jogviszonyban, kivéve, ha a jogviszony a

kórház általi felmondással, vagy közös megegyezéssel szűnt meg. A nyilatkozat hiánya a pályázat elutasítását vonja maga után.

A foglalkoztató intézmény kizárólag a működési engedélyében szereplő, közfinanszírozott tevékenységekhez szükséges humán erőforrás biztosításához igényelhet a pályázat keretein belül támogatást. A pályázónak a közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatás végzését OEP/MEP szerződéssel kell igazolnia.

A foglalkoztató intézményeknek a pályázat keretein belül 12-24 hónapos időtartamra vállalniuk kell a felvett munkavállalók foglalkoztatását, illetve a mobil teamek működtetését, majd a pályázat zárását követően biztosítaniuk kell a felvett munkavállalók továbbfoglalkoztatását, illetve a mobil teamek működtetését minimum a foglalkoztatás időtartamával megegyező időtartamig. A továbbfoglalkoztatás időtartamából 6 hónapig a támogatásból alkalmazott munkavállalót azonos feltételekkel kell foglalkoztatni, és a 6 hónapos továbbfoglalkoztatás utáni foglalkoztatás feltételeit is tartalmaznia kell a foglalkoztatott munkaszerződésének.

A fenntartás további időszakában a pályázó pedig a pozíció betöltésével, annak fenntartására köteles.

A foglalkoztató intézmény az adott munkakör betöltéséről gondoskodni köteles a tervezett projektidőszakra vonatkozóan, abban az esetben is, ha az eredetileg adott munkakörre felvett munkavállaló valamilyen alátámasztott oknál fogva kiesik a munkából.
A foglalkoztatni kívánt munkavállalók teljesítményét 3 hónapon belül a pályázó értékelheti,
és dönthet a továbbfoglalkoztatásáról. Amennyiben a munkavállaló bármely oknál fogva a foglalkoztatásból kiesik, a támogatás feltétele a személy pótlása 3 hónapon belül.
Amennyiben a munkavállaló szakmailag nem felel meg az elvárásoknak, egy alkalommal történhet személycsere ugyanazon pozíción.

A pályázat keretein belül alkalmazni kívánt munkaerő toborzásával, kiválasztásával, felvételével kapcsolatos tevékenység a pályázó feladata.

2) Projektmenedzsment-tevékenység

A projektmenedzsmentnek minimum 1 fő projektmenedzserből és 1 fő pénzügyi vezetőből kell állnia, amely mellett van lehetőség egyéb projektszemélyzet (pl. projektasszisztens) alkalmazására is.

A projekt megvalósításának földrajzi területe a Közép-Magyarországi régió.

Támogatás mértéke (%): 100

Támogatás minimum összege: 4 000 000.- HUF

Támogatás maximum összege: 50 000 000.- HUF

Kiíró szervezet:
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Címe: 1077 Budapest, Wesselényi u. 20-22.
Tel.: (40) 638-638 (1) 474-9180
Fax.: (1) 474-9191
Honlap: www.nfu.hu
E-mail: [email protected]

Közreműködű szervezet:

STRAPI
1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 13-15.
Telefon: 06-1-354-5399

Pályázati dokumentáció