Bejelentkezés
TENDER.SFF.HU

SFF

pályázat

Info

TENDER.SFF.HU
/1702.palyazat.program_a_kozmuvelodesi_intezmenyrendszer_felnottkepzesi_kapacitasanak_bovitesere_tamop_323081kmr

Program a közművelődési intézményrendszer felnőttképzési kapacitásának bővítésére (TÁMOP-3.2.3/08/1/KMR) | SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső

SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkezelő portál ingyenes hírlevéllel, pályázatíró adatbázissal segédanyagokkal. Pályázatok, pályázati hírek, pályázatírók, új széchenyi terv

Legújabb twittek

Keresés
más szín:
más méret: 60% 70% 80% 90%
SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső
Pályázatok, pályázati hírek

Program a közművelődési intézményrendszer felnőttképzési kapacitásának bővítésére (TÁMOP-3.2.3/08/1/KMR)

OKM Támogatáskezelő

Az új beadási határidő: 2009. február 10.

Támogatás célja:

A humánerőforrás fejlesztése elengedhetetlen ahhoz, hogy javuljon a gazdaság versenyképessége, a foglalkoztathatóság javítása, a munkavállalók ismeretei és képességei megfeleljenek a munkaerő-piaci követelményeknek, s ezáltal a munkaerő kínálata lefedje a gazdaság fejlődése által támasztott újabb és újabb igényeket.
Ezt hivatottak elősegíteni – többek között – a közművelődési intézmények által kidolgozott és lebonyolított képzési programok. Kiemelt jelentőségű, hogy a közművelődési intézmények mind szélesebb körében legyenek elérhetőek, hozzáférhetőek a felnőttek tanulását segítő szolgáltatások, különös tekintettel a hátrányos helyzetű társadalmi csoportokra, kistérségekre, és településekre.
A pályázat közvetlen célja, hogy a közművelődési intézmények – az intézményi akkreditáció megszerzését követően – képessé és alkalmassá váljanak a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvényben meghatározott felnőttképzést segítő szolgáltatások nyújtására, képzések szervezésére és lebonyolítására, a képzéseket követően a résztvevők munkaerő-piaci és egyéb kompetencia-változásának vizsgálatára. További cél a közművelődési intézmények által biztosított felnőttképzési szolgáltatások körének bővítése, valamint a közművelődési szakemberek képzése, hogy a felnőttoktatásban résztvevő közművelődési szakemberek is rendelkezzenek megfelelő kompetenciákkal.
A foglalkoztathatóság javítása mellett fontos a hatékonyság és a minőség követelményeinek érvényesülése, a közművelődési intézmények felnőttképzési kapacitásának, valamint a felnőttképzés megvalósulását elősegítő feltételek bővítése. Egyfajta nyitás szükséges a művelődési tevékenységet folytató szervezetek részéről annak érdekében, hogy a felnőttképzési tevékenység megalapozásával, - lehetőség szerint a munkaügyi szervekkel, a területileg illetékes Munkaügyi Központtal és kirendeltségeivel történő partneri kapcsolat kialakításával - a jövőben bővüljön az intézmény szolgáltatásainak köre.
A pályázat célja, hogy a közművelődési intézmények és minél több potenciális munkáltató közt olyan kapcsolat alakuljon ki, amely lehetővé teszi a képzések gyakorlati helyszínen történő megvalósulását, illetve a képzettség megszerzését követően a célcsoport kiképzett, munkára felkészült tagjainak foglalkoztatását.
A pályázati program keretében létrehozott szolgáltatások hatására változik a közművelődési intézmények környezetében a tanuláshoz és a munkához kötődő attitűd, továbbá az elhelyezkedési nehézségekkel küzdők munkaerő-piaci részvételének lehetősége növekszik.

Kedvezményezettek köre:

Jelen pályázati kiírás keretében az alábbi non-profit szervezetek pályázhatnak önállóan, vagy konzorciumi formában:
1. közművelődési intézmények (az 1997. évi CXL. törvény szerint),
2. közművelődési feladatellátásra a helyi önkormányzattal közművelődési megállapodást kötő szervezetek - beleértve a roma közösségi házakat – az 1997. évi CXL törvény szerint,
3. fenti intézmények fenntartói.

Fenntartó által benyújtott pályázat esetében a támogatás kizárólag a jelen pályázat feltételei szerint, a közművelődési intézmény, ill. közművelődési feladatellátásra a helyi önkormányzattal közművelődési megállapodást kötő szervezet fejlesztésére fordítható.
Konzorciumi formában történő pályázáshoz konzorciumi együttműködési megállapodást kell kötni az útmutató mellékletét képező megállapodás minta (12. számú melléklet) alapján.
A konzorcium összetételére vonatkozó előírások:
• A megyei közművelődési szolgáltató és tanácsadó központok és a felnőttképzési akkreditációval már rendelkező intézmények kizárólag konzorciumban pályázhatnak és kötelesek ellátni a konzorcium vezetését is.
• A konzorcium minimum 2, maximum 5 tagból állhat, beleértve a konzorciumvezető szervezetet is.
• Egy konzorciumban maximum egy felnőttképzési akkreditációval rendelkező konzorciumi tag vehet részt.
• Egy pályázó csak egy pályázatot adhat be, és csak egy pályázatban vehet részt, beleértve a konzorciumi tagságot is.
• Minden egyes konzorciumi tagnak meg kell felelnie a pályázókkal szemben támasztott feltételeknek, követelményeknek.

Támogatási feltételek / A támogatható tevékenységek köre:

Minden pályázó, konzorciumoknál minden konzorciumi tag esetében:
• a tananyagfejlesztést megalapozó, a helyi munkaerő-piaci igényeket és sajátosságokat feltáró elemzés elkészítése;
• legalább egy új, a helyi igényekhez igazodó felnőttképzési program kidolgozása és akkreditálása ;
• a közművelődési szakemberek felkészítése képzési tevékenység végzésére;
• képzésenként minimum 10, maximum 30 fő részvételével legalább két, minimum 90 órás, a helyi igényekhez igazodó felnőttképzés megszervezése és lebonyolítása, melyből az egyik a pályázó által a jelen pályázat keretében kidolgozott tananyagra épül, a további(ak) pedig adaptált program(ok);
• felnőttképzési konzultációs szolgáltatás kialakítása;
• help desk típusú (tanulást segítő) tevékenységek;
• figyelemfelkeltő kommunikációs kampány (legalább a helyi média bevonásával);
• a támogatott programmal kapcsolatos nyilvánosság biztosítása a megvalósító intézmény, vagy a fenntartó szervezet honlapján.
Felnőttképzési akkreditációval nem rendelkező pályázó, konzorciumoknál minden felnőttképzési akkreditációval nem rendelkező konzorciumi tag esetében:
• az intézményi felnőttképzési akkreditációs folyamat lefolytatása, az intézményi akkreditáció megszerzése;
Felnőttképzési akkreditációval rendelkező konzorcium vezető esetében:
• a konzorciumi tagok részére mentorálás, szakmai tanácsadás, és egyéb segítségnyújtás a projekt megvalósításában, amelynek ki kell terjednie minimum az alábbiakra:
o közreműködés a szükségletfelmérési terv készítésében;
o közreműködés a célcsoport meghatározásában;
o közreműködés a projektterv összeállításában;
o segítségnyújtás a pályázat összeállításában;
o segítségnyújtás a szakmai megvalósításban;
o közreműködés a felnőttképzési program kidolgozásában;
o szakmai segítségnyújtás az akkreditációs folyamatban;
o adminisztratív és pénzügyi tanácsadás.

Támogatás mértéke (%): 100

Támogatás minimum összege: 10 000 000.- HUF

Támogatás maximum összege: 100 000 000.- HUF

Támogatható projektek száma: 3 - 10

Kiíró szervezet:

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Címe: 1077 Budapest, Wesselényi u. 20-22.
Tel.: (40) 638-638 (1) 474-9180
Fax.: (1) 474-9191
Honlap: www.nfu.hu
E-mail: [email protected]

Közreműködő szervezet:

Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága
Tel.: 301-3200

Pályázati dokumentáció