Bejelentkezés
TENDER.SFF.HU

SFF

pályázat

Info

TENDER.SFF.HU
/1492.palyazat.plusz_1_fo_a_vallalkozas_elso_alkalmazottjanak_felvetele_1fo2008

PLUSZ 1 FŐ, a vállalkozás első alkalmazottjának felvétele (+1FŐ/2008) | SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső

SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkezelő portál ingyenes hírlevéllel, pályázatíró adatbázissal segédanyagokkal. Pályázatok, pályázati hírek, pályázatírók, új széchenyi terv

Legújabb twittek

Keresés
más szín:
más méret: 60% 70% 80% 90%
SFF Tender pályázatfigyelő, pályázatkereső
Pályázatok, pályázati hírek

PLUSZ 1 FŐ, a vállalkozás első alkalmazottjának felvétele (+1FŐ/2008)

OFA

A pályázatok beadási határideje: 2009. február 17.

- programvezető: Nemeskéri János
- letölthető programanyag: plusz1FO_2.zip

Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány pályázatot hirdet
"PLUSZ 1 FŐ, a vállalkozás első alkalmazottjának felvétele" c.
támogatási program megvalósítására

1. A pályázati felhívás hivatkozási száma
+1FŐ/2008 GS hivatkozási szám: 8223

2. A program célkitűzése
hogy az első alkalmazott felvételének támogatásával - az új munkaerő foglalkoztatásával kapcsolatban felmerülő költségek - segítse elő a kisvállalkozások jövedelem-termelő képességének és vállalkozói szellemének erősítését, valamint a versenyképességük növelését.

3. A pályázók köre
Jelen támogatási programra Magyarországon székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező olyan:

* jogi személyiséggel rendelkező, vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság, vagy
* egyéni vállalkozó, vagy
* egyéni cég

pályázhat, akinek:

* a gazdasági tevékenysége legalább 2007. január 1. óta folyamatos, és
* nyilatkozata szerint 2007. január 1-e óta nem volt - és a pályázat benyújtásakor sincs - alkalmazottja, és
* a vállalkozása pozitív gazdálkodási eredményt produkált 2007. évben, és
* a tulajdonosi struktúrájában - társas vállalkozás esetén - a devizabelföldi magánszemélyek tulajdoni részesedése - tőke és szavazati jog alapján - külön-külön vagy együttesen eléri, vagy meghaladja 75 %-ot.

4. A támogatási program célcsoportja
E támogatási programban a pályázónak olyan személyt kell foglalkoztatnia, aki:

* a 18. életévét már betöltötte, és
* oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, és
* nem áll munkaviszonyban, és egyéb kereső tevékenységet sem folytat, és saját jogon nyugellátásban nem részesül .

5. A program pénzügyi forrása, a felosztatható összeg, támogatott pályázatok várható száma
A támogatás a Szociális és Munkaügyi Minisztériumtól származik, forrása a Munkaerőpiaci Alap foglalkoztatási alaprészének a 2007. évi, továbbá a 2009. évi központi kerete.
A projektek támogatására felosztható összeg 263 millió forint. A támogatott pályázatok várható száma 150 - 200 db.

6. A támogatás formája
Bizonylat alapú elszámolással, utólagosan finanszírozott, vissza nem térítendő támogatás.

7. A program célterülete és a megvalósítás időtartama
A támogatási program célterülete, a foglalkoztatás és/vagy a képzés és/vagy adminisztráció segítése és/vagy eszközbeszerzés megvalósításának helye Magyarország.
A projekt megvalósítását a kuratóriumi döntés időpontját követően (várhatóan 2009. május-június) lehet elkezdeni és legkésőbb 2010. november 30.-ig kell befejezni. Egy-egy projekt időtartama (foglalkoztatás) 15 hónap.

8. A támogatási program tartalma
E támogatási program keretében olyan projektek támogathatók, amelyek elősegítik a működő kisvállalkozásoknál a vállalkozói szellem és jövedelem-termelő képesség erősítését és a versenyképesség növelését új - a vállalkozásnál az első - munkavállaló alkalmazásával és a foglalkoztatáshoz kapcsolódó szolgáltatások igénybe vételével és/vagy informatikai fejlesztéssel.

A jövedelem-termelő képesség növelése érdekében (üzleti tervvel alátámasztottan) egy fő, a célcsoportba tartózó személyt kell alkalmaznia vállalkozásnak legalább 15 hónapon keresztül, napi 6 órás (részmunkaidő), vagy napi 8 órás (teljes munkaidő) munkaviszony keretében. Ha az alkalmazott munkaviszonya a projektben vállalt időtartam alatt valamilyen okból megszűnik (ez vonatkozik azon foglalkoztatottra is, aki nyugdíjba megy, vagy gyermekgondozási segélyben, illetve gyermekgondozási díjban részesül), akkor azt munkáltatónak pótolnia szükséges új - szintén a célcsoportba tartózó � munkavállaló alkalmazásával.

A foglalkoztatásnál figyelembe kell venni a hatályos jogszabályokat (2008 január 1-jétől a teljes munkaidőben foglalkoztatott részére kötelező minimálbér 69.000,-Ft/hó, a középfokú végzettség 0-2 éves gyakorlati idő, illetve szakképzettséget igénylő munkakör esetén 82.800,-Ft/hó, felsőfokú végzettség esetén - ajánlás - 110.400,-Ft/hó. Részmunkaidős foglalkoztatás esetén a fenti havi béreket a munkaidő eltérő mértékével arányosan csökkentve kell figyelembe venni.) a vállalkozás erőforrásait és az adott szakmában, településen kialakult bérviszonyokat. Az előző jogszabályok, ajánlások alapján a pályázó maga dönt az új munkavállaló béréről.

A program megvalósítása során törekedni kell, hogy a vállalkozás szolgáltatások vásárlásával (mint pl. a vállalkozó és/vagy alkalmazott képzése), a foglalkoztatással kapcsolatos könyvelő/adótanácsadó igénybe vételével, valamint a működéséhez szükséges informatikai (számítógép és szoftver) beszerzéssel is elősegítse a versenyképességének növelését.

A pályázó által vállaltak megvalósíthatóságát (a program célkitűzésének elérését) a benyújtott projektjének, valamint a pályázathoz mellékletként csatolt részletes üzleti tervének kell meggyőző módon bizonyítania. A projekthez mellékelni kell továbbá az új munkavállaló foglalkoztatásához kapcsolódó hatályos jogszabályok szerinti munkaszerződés és munkaköri leírás tervezetét, ez utóbbinak tartalmaznia kell a munkakör betöltéséhez elvárt iskolai/szakmai végzettséget is.

9. A projekt szakasza, időtartama és tevékenysége

A foglalkoztatás szakasza:
Időtartama: 15 hónap

Tevékenységei:
a.) az új munkavállaló foglalkoztatása munkaszerződéssel (rész-, vagy teljes munkaidőben)
b.) eszközbeszerzés (szükség szerint)
c.) szolgáltatások biztosítása: az alkalmazott képzése és/vagy vállalkozónak a foglalkoztatással kapcsolatos ismereteinek bővítése és/vagy könyvelő/tanácsadó igénybe vétele (szükség szerint)

A pályázatban kötelező a 15 havi foglalkoztatás megvalósítása, amelyből 12 hónap a támogatott és 3 hónap a nem támogatott időszak. A felsorolt többi tevékenységek közül, mint a szolgáltatások igénybe vétele és/vagy eszközbeszerzés a pályázó maga választja ki, hogy melyeket kíván a pályázati cél érdekében megvalósítani, amelyhez támogatást igényelhet.

10. A támogatási jogcímek és az elszámolható/nem elszámolható költségek

10.1. A támogatható tevékenységek (jogcímek):

* az új munkavállaló munkabére és a munkaadót terhelő járulékok,
* az eszközbeszerzés (a tevékenységhez kapcsolódó, és számítógép, tartozékai, szoftver),
* az alkalmazott képzése,
* a vállalkozónak az alkalmazással kapcsolatos ismereteinek bővítése,
* az alkalmazással összefüggésben könyvelő/adótanácsadó stb. szolgáltatásának igénybe vétele.

10.2. Elszámolhatóak (nem elszámolhatók) és támogathatóak azon a 10.3. pontban felsorolt költségek, amelyek a pályázati projekt megvalósítása során:

* megfelelnek a felelős pénzügyi gazdálkodás alapelveinek, különös tekintettel az értékarányosság és a költséghatékonyság szempontjaira, és
* a projekt megvalósítása során ténylegesen felmerült költségek, amelyek azonosíthatóak, ellenőrizhetőek, a megfelelő bizonylatok eredeti példányaival alátámasztottak és a pályázó könyveiben rögzítésre kerülnek, és
* a projekt végrehajtásához elengedhetetlenül szükségesek (a költségek nem merülnének fel, ha az adott projekt tevékenység nem valósul meg), de
nem elszámolható az a költség, vagy annak az a része, amely más forrásból is támogatásban részesül, vagy a kiadás valamilyen kedvezmény igénybe vétele miatt nem terheli a pályázót.

10.3. Az elszámolható (nem elszámolható) költségek az alább felsoroltak:

a.) az új munkavállaló munkabére 12 hónapon keresztül a 11.2. pont szerint, továbbá
b.) a munkaadót terhelő tb-járulék, munkaadói járulék és tételes eho fizetési kötelezettség 12 hónapon keresztül a 11.2. pont szerint, kivétel: nem elszámolható a START, a START-Plusz, a START-Extra program keretében igénybe vett - be nem fizetett - járulékkedvezmény,
c.) az alábbi vásárolt és számlával igazolt szolgáltatások ÁFA nélküli összegének (nettó költség) a 11.3. pontban meghatározott része:

* az alkalmazott képzésének a költsége, ha az akkreditált felnőttképzési intézmény szervezésében valósul meg,
* a vállalkozó által igénybe vett a foglalkoztatással összefüggő ismeretek megszerzésének kiadásai (lásd: alkalmazott képzésére vonatkozó feltétel),
* a könyveléssel/adótanácsadással kapcsolatban felmerült kiadások,

d.) a számlával igazolt, a vállalkozás tevékenységéhez kapcsolódó eszközök, számítógép és tartozékai, szoftver beszerzés ÁFA nélküli összegének (nettó költség) a 11.3. pontban meghatározott része.

11. A igényelhető támogatás és a kötelező önerő (saját forrás) mértéke

11.1. E program keretében csak résztámogatás nyújtható a 10. pontban részletezett tevékenységekhez az alábbiakban meghatározottak szerint.

11.2. Az igényelhető támogatás mértéke teljes munkaidős foglalkoztatás esetén:

* szakképzetlen munkavállaló esetében 66.000,-Ft/hó
* középfokú végzettségű munkavállaló esetében 80.000,-Ft/hó
* felsőfokú végzettségű munkavállaló esetében 106.000,-Ft/hó

valamint a bérhez kapcsolódó járulékok és tételes eho.
A részmunkaidős foglalkoztatás esetén a fenti összegek arányosan csökkentve értendők.

11.3. A vásárolt szolgáltatás és eszközök (10.3. c. és d. pont) esetében a kiadásokhoz 30 % önerő felhasználása szükséges, az igényelhető támogatás mértéke 70 %, de maximum 350.000,-Ft (a saját forrást a szerződés megkötésekor biztosítani kell).

12. A támogatás nyújtásának egyéb feltételei
12.1 Nem nyújtható támogatás annak a pályázónak:

* amely/aki csődeljárás vagy felszámolási eljárás alatt áll, üzletmenetét bíróság által kirendelt biztos irányítja, a tevékenységét felfüggesztették, vagy a hazai törvényekben és jogszabályokban meghatározott más, hasonló eljárás miatt ilyen vagy hasonló helyzetben van,
* amelyet/akit a tisztességes üzleti magatartási szabályok megsértéséért jogerősen elmarasztaltak,
* amelynek/akinek 60 napot meghaladó adótartozása (állami és önkormányzati) vagy adók módjára behajtható köztartozása van, ideértve a társadalombiztosítási járulékokat is (a szerződéskötés feltétele az illetékes hatóságok igazolásának benyújtása),
* aki a pályázati dokumentáció, vagy a támogatási szerződés feltételeként előírt adatszolgáltatás során valótlan információkat közölt,
* aki kísérletet bizalmas információk megszerzésére vagy az értékelés befolyásolására a jelen vagy korábbi pályázati felhívások keretében benyújtott pályázatok elbírálása során,
* amely/aki a korábbi években, valamelyik OFA pályázati program megvalósítására kötött támogatási szerződésével kapcsolatban, súlyos szerződésszegést követett el kötelezettségei teljesítésének elmulasztása miatt,
* amely/aki nem felel meg a 22.10. pontban részletezett, a rendezett munkaügyi kapcsolatok előírásainak,
* amely/aki a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló törvény alapján nem részesülhet támogatásban.

12.2. A csekély összegű (ún. de minimis) támogatások alkalmazására vonatkozó szabályok.

Jelen pályázati felhívás alapján a vállalkozás részére nyújtott támogatás csekély összegű támogatásnak minősül, amelyet kizárólag az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87.és 88.cikkének a de minimis támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2006. december 15.-i 1998/2006/EK bizottsági rendelet (HL L sorozat 379/5/2006. 12. 28.) (a továbbiakban: 1998/2006/EK rendelet) szabályai alapján lehet nyújtani. Az 1998/2006/EK bizottsági rendelet alapján de minimis támogatás nyújtható valamennyi ágazat vállalkozásai számára az alábbi kivételekkel:

a) halászati és akvakultúra ágazat (ahogyan azt a 104/2000/EK rendelet HL L 83/35. 2000. 4. 4. meghatározza) vállalkozásai;
b) az EK Szerződés I. mellékletében felsorolt mezőgazdasági termékek elsődleges termeléséhez kapcsolódó tevékenységet végző vállalkozások;
c) az EK Szerződés I. mellékletében felsorolt mezőgazdasági termékek feldolgozásával vagy marketingjével kapcsolatos tevékenységet végző vállalkozások, amennyiben:

1. a támogatás összege a piacon beszerzett vagy forgalmazott ilyen termékek ára vagy mennyisége alapján kerül rögzítésre, vagy
2. az elsődleges termelőknek való teljes vagy részleges továbbításától függ;

d) exporttal kapcsolatos tevékenységek támogatása, nevezetesen az exportált mennyiséggel, az értékesítési hálózat kialakításával és működtetésével, illetve az exporttevékenységgel összefüggésben felmerülő egyéb folyó kiadásokkal közvetlenül kapcsolatos támogatások;
e) az import áruk helyett hazai áru használatától függő támogatás;
f) a széntermeléshez kapcsolódó iparág (szén: az Egyesült Nemzetek Európai Gazdasági Bizottsága által a szén tekintetében megállapított nemzetközi kodifikációs rendszer értelmében kiváló minőségű, közepes minőségű és gyenge minőségű A és B csoportba sorolt szén) vállalkozásai;
g) szállítóeszköz megvásárlása a közúti szállítási ágazatban tevékenykedő vállalkozások esetében;
h) nehéz helyzetben lévő vállalkozások részére.

Egy vállalkozásnak bármely forrásból csekély összegű támogatási jogcímen odaítélt támogatás támogatástartalma - három pénzügyi év vonatkozásában - nem haladhatja meg a 200 000, a közúti szállítási ágazat esetében a 100 000 eurónak megfelelő forintösszeget. Minden egyes új csekély összegű (de minimis) támogatás odaítélésekor az adott pénzügyi évben, valamint az előző két pénzügyi év alatt odaítélt de minimis támogatás teljes összegét kell figyelembe venni. A de minimis (csekély összegű) támogatás ugyanazon elszámolható költségek vonatkozásában nem halmozható állami támogatással, amennyiben az így halmozott összeg meghaladná a támogatási intenzitás csoportmentességi rendeletekben vagy az Európai Bizottság jóváhagyó határozatában meghatározott mértékét. A támogatás odaítélését megelőzően az érintett vállalkozás írásos vagy elektronikus formában készített nyilatkozatot köteles eljuttatni a támogatást nyújtó részére, a vállalkozás által a megelőző két pénzügyi évben és a folyamatban lévő pénzügyi évben kapott valamennyi csekély összegű (de minimis) támogatásról.

A kedvezményezett köteles a támogatásokkal kapcsolatos okiratokat és dokumentumokat a támogatási döntés napjától számított tíz évig megőrizni.

12.3. A támogatást az OFA Kuratóriuma döntését megelőzően megkezdett tevékenységekre nem lehet igényelni.

12.4. A pályázónak vállalnia kell, hogy a projektjében tervezett saját forrás összegét a szerződés megkötésekor alszámlán elhelyezi. Az önerő nem lehet hitel, lízing, vagy az államháztartás alrendszereiből kapott más támogatás.

12.5. A pályázónak vállalnia kell, hogy a kiírás 10.1. pontja alatt felsorolt és a programja során támogatott tevékenységekhez nem vesz igénybe Munkaerőpiaci Alapból származó forrást, illetve az OFA által megtérített költségekre más hazai vagy Európai Uniós forrásból származó támogatást nem vesz igénybe.

12.6. A pályázónak vállalnia kell, hogy minden egyes, az 50 000,- Ft-ot meghaladó szolgáltatás vásárlása esetén a szolgáltatást nyújtó szervezetekkel a munka elvégzésére a Ptk. előírásainak megfelelő szerződést-, a képzések lebonyolítása során az akkreditált felnőttképzési intézménnyel pedig szolgáltatási és képzési szerződést köt.

12.7. A támogatás maximális összege csak akkor fizethető ki, ha a pályázó az elszámolható költségeket igazoló bizonylatokat (bérkifizetés, járulékfeladás stb.), számlákat legkésőbb a projekt első szakaszának a végét követő 30 napon belül benyújtja az OFA Közalapítványi Irodának. Az OFA nem köteles befogadni azon a számlákat, amelyek e határidőn túl kerülnek benyújtásra. A pályázónak a támogatás elnyerésekor vállalt kötelezettségei ez esetben is fennállnak.

12.8. A támogatottnak a projekt zárását követően 30 napon belül, de legkésőbb 2010. május 31-ig értékelést is tartalmazó záró szakmai és pénzügyi beszámolót kell benyújtania az OFA részére.

12.9. A támogatott tudomásul veszi, hogy a pályázat elbírálásánál előnyt jelentő szempontok tekintetében (a projekt kistelepülésen valósul meg, álláskereső alkalmazása, továbbfoglalkoztatás teljesítése) a projektjét nem módosíthatja, amennyiben e feltételeket mégsem teljesíti, akkor ez a támogatás folyósításának megszüntetésével, illetve az addig kiutalt támogatás visszafizetésének kötelezettségével jár.

12.10. A pályázónak nyilatkozatban kell vállalnia, hogy a pályázatában foglalt adatok, információk és dokumentumok teljes körűek, valódiak és hitelesek, az adatokban, a cég helyzetében bekövetkezett, a tervezett projekt megvalósítását befolyásoló változásokról az Országos Foglalkoztatási Közalapítványt haladéktalanul értesíti.

13. A pályázat elkészítésének módja
A pályázatot kizárólag az OFA által e támogatási programra készített pályázati dokumentáció elkészítésével (kód: +1FÖ/2008, GS: 8223) lehet benyújtani.
A támogatási kérelmet a pályázati dokumentációban foglaltak szerint, hiánytalanul és pontosan kell kitölteni. A pályázati dokumentációban szereplő adatokat - a közérdekű adatok kivételével - az OFA bizalmasan kezeli.

14. A pályázat benyújtásának módja

A pályázatot 4 példányban (egy eredeti és három másolati példány) kell elkészíteni szövegszerkesztővel, a pályázati dokumentáció kitöltését Times New Roman 10-es nagyságú, a mellékleteteket pedig Times New Roman 12-es betűtípussal.
A pályázati adatlapot CD-én - Office 2003 formában - is rögzíteni kell. Az eredeti pályázat mindegyik oldalát (beleértve a mellékleteket is) a pályázónak - az aláírási címpéldányon feltüntetett vezetőjének, képviselőjének - szignálnia kell.
Egy példányt véleményezésre - a pályázati határidő lejárta előtt - a program megvalósítása szerint illetékes regionális (megyei) munkaügyi központnak kell benyújtani. A munkaügyi központnak a pályázat átvételi igazolását az OFA-hoz benyújtott pályázatához mellékelni kell.
A pályázatokat - annak mellékleteivel együtt - három lefűzött példányban és a CD vagy mágneslemezt mellékelve, zárt borítékban ajánlott postai küldeményként kell eljuttatni az OFA Közalapítványi Irodához. A pályázatot tartalmazó borítékon fel kell tüntetni a pályázó nevét, címét és a pályázati felhívás kódszámát: +1FŐ/2008 (GS: 8223).

A Közalapítványi Iroda postacíme: 1301 Budapest, Pf. 84.

Azok a pályázatok, amelyek nem a fenti módon érkeznek be az Irodához, elutasításra kerülnek. A beérkezett pályázatok felbontása és formai szűrése a 22. pontban meghatározottak szerint történik.
A pályázati dokumentáció letölthető az OFA honlapjáról (www.ofa.hu), vagy a programnak megfelelő azonosítóra hivatkozva (+1FŐ/2008, GS: 8223) postai úton igényelhető, vagy személyesen vehető át az OFA Közalapítványi Irodában (1037 Budapest, III. Lajos u. 80.; telefon: 555-2915, 2927).

15. Pályázati díj
A pályázati díj 10.000.- Ft. A befizetésére szolgáló csekk a pályázati dokumentációval együtt, vagy külön is igényelhető az OFA-tól. A pályázati díj átutalással is kiegyenlíthető az OFA Magyar Államkincstár Budapesti Igazgatóságánál vezetett 10032000-00280910-00000000 számlára történő átutalással is. A befizetést igazoló szelvény vagy az átutalást igazoló bankszámlakivonat pályázó által hitelesített másolatát a beadott pályázati dossziéhoz mellékelni kell.

16. A pályázatok beadási határideje: 2009. február 17.
A beadás határidő időpontjának postai feladás napja számít. A határidőn túl postára feladott pályázatok elutasításra kerülnek.

17. Az elbírálásánál előnyt élvez az a pályázó, aki

* a projektjét 3000 fő alatti állandó lakossal rendelkező kistelepülésen (mely egyben a vállalkozás székhelye, vagy telephelye) valósítja meg, és erről a pályázatához csatolja a település jegyzőjének igazolását, továbbá az alkalmazott munkavállaló a település állandó lakója,
* álláskeresőnek minősülő személyt alkalmaz a projektjében, további előny, ha az alkalmazni tervezett pályakezdő álláskereső vagy legalább 6 hónapja, vagy annál régebben nyilvántartott álláskereső,

18. A pályázatok elbírálása, a támogatás nyilvánossága és szerződéskötés
A pályázatok támogatásáról, vagy a támogatási kérelem elutasításáról szóló döntést a Közalapítványi Iroda előterjesztése alapján, szakértő véleményének figyelembevételével az OFA Kuratóriuma jogosult meghozni a Szervezeti és Működési Szabályzata szerint.
A pályázatok felbontását követően - indokolt esetben - csak az OFA által kezdeményezett hiánypótlásra van mód. Az OFA Közalapítványi Iroda a Kuratórium döntését indoklás nélkül írásban közli a pályázóval. A döntés végleges, jogorvoslatnak helye nincs.
A nyertes pályázókkal az OFA Közalapítványi Iroda támogatási szerződést köt. Az OFA Kuratóriu-mának döntését követő 30 napon belül a Közalapítványi Iroda megküldi a nyertes pályázóknak a támogatási szerződés tervezetét, amennyiben a támogatott megfelel a rendezett munkaügyi kapcsolatok Áht. 15.§.-ában foglalt feltételeknek.
Az OFA fenntartja magának a jogot, hogy a pályázó által biztosítandó feltételek hiánya esetén elálljon a szerződés megkötésétől.
A támogatásról szóló döntés a támogatási szerződés tervezetének megküldésétől számított 90 napig érvényes, amennyiben a támogatási szerződés aláírására a Támogatott hibájából a 90 nap alatt nem kerül sor, úgy a támogatásról szóló döntés érvényét veszti.
Az OFA Közalapítványi Iroda a támogatás célját, a támogatott szervezetek nevét, a projektek megvalósításának helyére vonatkozó adatokat, és a támogatás mértékét nyilvánosságra hozza a 2008. évi közhasznúsági jelentésében és az OFA honlapján (www.ofa.hu) a döntés hatálybalépését követő 5 napon belül.
Az OFA a jogszabályi előírásoknak megfelelően közzétesz a 2007. évi CLXXXI. tv. 5.§.-ban foglalt adatokat.

19. A támogatás ütemezése
A támogatottnak a támogatás fogadására, valamint a projekt pénzforgalmának lebonyolítására alszámlát kell nyitnia.
Az OFA a támogatást - szerződésben meghatározott feltételek szerint - a projekt első szakaszában, négy részletben - a negyedévente megküldött elszámolások/beszámolók elfogadása után - utalja a támogatottnak, figyelembe véve a kiírás 12.7. pontjában foglaltakat.
Az OFA fenntartja a jogát arra vonatkozóan, hogy az egyes projektek esetében az adott projekt sajátosságainak figyelembevételével eltérjen ettől.
A jelen pályázati konstrukció keretei közt nincs lehetőség előleg igénybevételére.

20. A támogatás ellenőrzése
A támogatott kisvállalkozás pályázati projektjének megvalósítását (beleértve a továbbfoglalkoztatás időtartamát is) és pénzügyi vonatkozásait az OFA programvezetője és programellenőre ellenőrzi. A projektek ellenőrzésére jogosult továbbá a forrást biztosító, az Állami Számvevőszék, illetve a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal.

21. A támogatás folyósításának feltételeként kikötött biztosítékok a szerződésben
A pályázati program megvalósítása, illetve támogatás rendeltetésszerű felhasználása érdekében - figyelembe véve a kiírás 6. pontját, hogy e program útófinanszírozású - az OFA biztosítékrendszert működtet - a költségei a Támogatottat terhelik - amely az alábbi elemekből áll.

21.1. A Támogatott a céltámogatást a számlavezető pénzintézeténél bankszámláján elkülönítve köteles kezeli. Ennek megfelelően a Támogatott köteles a számlavezető pénzintézetével igazoltatni, hogy alszámlát nyitott e célból. Az OFA a céltámogatást e megnyitott alszámlára utalja.

21.2. A Támogatottnak hozzá kell járulnia ahhoz, hogy azonnali beszedési megbízásra felhatalmazó nyilatkozatot adjon az OFA részére valamennyi bankszámlájára, legalább a program elszámolását követő 3 hónapig tartó időtartamra. Az azonnali beszedési megbízás alkalmazása érdekében a támogatott köteles a számlavezető hitelintézete(i) által visszaigazolt felhatalmazó levele(ket) a támogatási szerződés megkötését megelőzően az OFA számára átadni, és bármelyik bankszámlája megszüntetéséről vagy új bankszámla megnyitásáról az OFA-t 8 napon belül írásban tájékoztatni, és az új bankszámlára vonatkozó, a számlavezető hitelintézet által visszaigazolt felhatalmazó levelet az OFA számára átadni.

21.3. A Támogatottnak a teljes támogatási összeg erejéig az alábbi biztosítékok közül legalább egyet kell még felajánlania:

* közjegyző előtt tett tartozáselismerő nyilatkozat, vagy
* bankgarancia, vagy
* garanciaszervezet által vállalt kezesség, vagy
* óvadék.

22. Általános tudnivalók

22.1. A határidőn belül érkezett pályázatnak számít az, amelyet legkésőbb a pályázat benyújtási határidejének utolsó napján adtak fel postán. A határidőn túl feladott pályázat érvénytelen.

22.2. A beérkezett pályázatok felbontására és formai szűrésére 2009. április 10-ig kerül sor, a későbbiekben kijelölt időpontban.

22.3. Az OFA érdemi vizsgálat és hiánypótlás biztosítása nélkül utasíthatja el a formai hibás pályázati kérelmet, így különösen amely:
a.) beküldött boritékja/csomagja a pályázó hibájából nem került lezárásra,
b.) nincs benyújtva az előírt példányszámban,
c.) dokumentációjának a kitöltése hiányos,
d.) kötelezően csatolt mellékletei hiányosak,
e.) nincs a megfelelő helyeken cégszerűen aláírva,
f.) eredeti és másolati példányain nincs minden oldal szignálva.

22.4. Az OFA a pályázatok tartalmát bizalmasan kezeli, tartalmukról felvilágosítást sem kívül-állóknak, sem a pályázaton résztvevőknek (a pályázat elbírálásában résztvevő személyek és a törvényi kötelezettség kivételével) nem ad.

22.5. Az OFA Kuratóriumának döntését - támogatás, elutasítás és érvénytelenség esetén egyaránt - a Közalapítványi Iroda a döntéshozataltól számított 10 munkanapon belül írásban - indoklás nélkül - a pályázó tudomására hozza.

22.6. A szerződéskötésre vonatkozó általános tudnivalók a pályázati útmutatóban, de a támogatás folyósítási feltételeinek biztosítékai a kiírás 21. pontjában találhatók.

22.7. A pályázati feltételeknek nem megfelelő, vagy elutasított pályázatok egy példányát a pályázó kérése esetén átveheti a Közalapítványi Irodában a döntésről szóló értesítés kézhezvételét követő egy hónapon belül, a továbbiakban a Közalapítványi Iroda ezeket a pályázatokat nem őrzi meg, és nem küldi vissza.

22.8. A közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX törvényben foglalt feltételek fennállása esetén a Támogatott szervezet köteles közbeszerzési eljárás lefolytatására.

22.9. A Támogatási szerződésben rögzítésre kerül, hogy a Támogatott szervezet nevében aláíró személy köteles a programmal összefüggő, általa észlelt szabálytalanságokat felfedni, megkeresés esetén a kért információt, dokumentumokat az OFA rendelkezésére bocsátani. E kötelezettség nem teljesítése vagy késedelmes teljesítése esetén az OFA jogosult a szerződésben kikötött szankciókat alkalmazni.

22.10. Az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény (továbbiakban: Áht.) 15. §-ban foglaltaknak megfelelően a pályázó szervezet köteles nyilatkozattal igazolni azt, hogy megfelel a rendezett munkaügyi kapcsolatok e törvényben foglalt követelményeinek (Az Áht. 15. § (7) pontjában foglalt feltételek.).
A pályázó büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozni köteles arról, hogy:
- munkaügyi kapcsolatrendszere az Áht. 15. §-ának (9) bekezdése b) és c) pontja tekintetében rendezettnek minősül,
- vele szemben a rendezett munkaügyi kapcsolatoknak az Áht. 15. §-ának (7) bekezdésében, valamint a (9) bekezdés a) pontjában meghatározott feltételei teljesülnek, azok hiánya nem jelenti a támogatás nyújtásának akadályát.
Amennyiben a pályázó vonatkozásában a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelménye munkavállaló(k) foglalkoztatásának hiányában nem értelmezhető, a pályázó arról köteles nyilatkozni, hogy az Áht. rendezett munkaügyi kapcsolatokra vonatkozó rendelkezése a pályázó vonatkozásában az Áht. 15. § (2) bekezdése c) pontja alapján nem értelmezhető.
Amennyiben a pályázó nyilatkozik arról, hogy nála, mint munkáltatónál szakszervezet, üzemi tanács, európai üzemi tanács, illetve különleges tárgyaló testület nem működik - feltéve, hogy ezek működésének hiánya nem a pályázó munkáltatónak a munkavállalók szervezkedési jogának megsértését eredményező, jogerős bírósági vagy hatósági határozattal megállapított jogsértő eljárása idézte elő -, az Áht. 15. §-ának (7) bekezdés b)-c) pontjára vonatkozóan nem kell nyilatkozni.
A támogatási szerződés kötésének feltétele, hogy a Támogatott megfeleljen a rendezett munkaügyi kapcsolatok jogszabályi előírásainak.

22.11. Az OFA az eredményes pályázás elősegítésének érdekében tájékoztatást és térítésmentes tanácsadást biztosít az OFA-Hálózat közreműködésével. A programmal kapcsolatban információk kérhetők a Hálózat Regionális Irodáinak képviselőitől:

Máté Szilvia (4025 Debrecen, Simonffy u. 45.), tel.: 52/531-880 , email: [email protected]
Gyarmathi Mihály (3530 Miskolc, Görgey u. 5.), tel.: 46/507-537 , email: gyarmathi.mihaly@ofa,hu
Ignácz József (7623 Pécs, Szabadság u. 33.), tel.: 72/212-354 , email: [email protected]
Dancsházy Kinga (6721 Szeged, Brüsszeli krt. 21.), tel.: 62/444-288 , email: [email protected]
Kiss Renáta (8200 Veszprém, Kossuth Lajos u. 10.), tel.: 88/325-882 , email: [email protected]
Királyné Kerék Anikó (9700 Szombathely, Kőszegi u. 2.) tel.: 94/814-305 , email: [email protected]
Dr. Csáky Gyopár (1037 Budapest, Lajos u. 80.), telefon: 1/555-2932 , email: [email protected]
Nemeskéri János (1037 Budapest, Lajos u. 80.), telefon: 1/555-2915 , email: [email protected]